Ribe vinfestial afholdes fredag den 1. september og lørdag den 2. september i 2017
 

 HOVEDSPONSOR 
Jyske Bank, Ribe | www.jyskebank.dk

 KULTURELLE ARRANGEMENTER I RIBE OG ESBJERG 
ESBJERG ROCKFESTIVAL | www.esbjergrockfestival.dk
Ribe Jazz Festival | www.ribejazzfestival.dk
Tulipanfest Ribe | www.tulipanfest.dk

 VENNER OG STØTTER 

Ribe Handelstandsforening | www.ribehandel.dk
Auto-Liften | www.auto-liften.dk
Esbjerg Kommune www.esbjergkommune.dk
Café Quedens | www.quedensgaard.dk 
Hotel Ribe | www.hotelribe.dk


 OVERNATNINGSMULIGHEDER I RIBE 
Ribe Byferie | www.ribe-byferie.dk
Ribe Camping | www.ribecamping.dk
Ribe Danhostel | www.danhostel-ribe.dk
Hotel Ribe | www.hotelribe.dk
 VINUDSTILLERE 2017 

Adelino | Portugisisk vin og delikatesser | Dronninglund

Anatolien Vinimport | Tyrkisk vin | Aarhus


Creativo Danmark | Italiensk vin | Esbjerg


DANCYP VINIMPORT | Cypriotisk vin | Øster Lindet
D'Wine | Spansk vin | Aalborg

FiniVin | Vin fra Californien og Argentina | København
Flassan Vin | Vin og delikatesser fra Frankrig og Italien | Ribe
FØTEX i Ribe | Supermarked Ribe
Gallovini | Vin fra store dele af verden - især fra Italien | Middelfart
Kulturvin | Fransk vin - især fra Alsace | Møgeltønder
La Cave | Vin fra Europa - især fra Frankrig | Silkeborg
Liber Vin | Vin fra hele verden | Randers
LMA Vine | Spansk vin | Aarhus
Nordjysk Vinimport | Portugisisk vin og delikatesser | Sæby
PRAN VINIMPORT | Vin, spiritus og delikatesser fra hele verden | Aarhus
Scandinavian Wine | Vin fra hele verden | Esbjerg
SobreSol | Vin fra hele verden - især fra Spanien | Horsens
Syd Afrika Vinimport | Sydafrikansk vin | Fredericia
Vild med Cava | Spansk mousserende vin - Cava | Aarhus
VINERIET - franske fornemmelser | Franske vine og delikatesser | Aarhus

Vinkrogen | Vin fra hele verden | Silkeborg
Vinproppen | Vin fra Italien og Spanien | Esbjerg

 ANDRE UDSTILLERE 


Jernved Mejeri | Diverse oste | Ribe
Tirstrup Mejeri Arla Foods | Diverse oste | Tirstrup

Ribe Vinfestival | www.ribevinfestival.dk | E-mail: ribevinfestival@ribevinfestival.dk 
Klik her for at få dit eget GoMINIsite