Ribe vinfestial afholdes fredag den 30. august og lørdag den 31. august 2019
 

 HOVEDSPONSOR 
Jyske Bank, Ribe | www.jyskebank.dk

 KULTURELLE ARRANGEMENTER I RIBE 
Ribe Jazz Festival | www.ribejazzfestival.dk
Tulipanfest Ribe | www.tulipanfest.dk

 VENNER OG STØTTER 

Ribe Handelstandsforening | www.ribehandel.dk
Auto-Liften | www.auto-liften.dk
Esbjerg Kommune www.esbjergkommune.dk

 OVERNATNINGSMULIGHEDER I RIBE 
Ribe Byferie | www.ribe-byferie.dk
Ribe Camping | www.ribecamping.dk
Ribe Danhostel | www.danhostel-ribe.dk
Hotel Ribe | www.hotelribe.dk
 VINUDSTILLERE 2019 

Adelino | Portugisisk vin og delikatesser | Dronninglund
Anatolien Vinimport | Tyrkisk vin | Aarhus
Creativo Danmark | Økologiske vine fra Spanien og Italien | Esbjerg
DANCYP VINIMPORT | Cypriotisk vin | Øster Lindet
D'Wine | Spansk vin | Aalborg
FiniVin | Vin fra Californien og Spanien | København
Flassan Vin | Vin og delikatesser fra Frankrig og Italien | Ribe
Frederiksdal Kirsebærvin | Dansk produceret kirsebærvin | Lolland
FØTEX i Ribe | Supermarked Ribe
Gallovini | Vin fra store dele af verden - især fra Italien | Middelfart
Hotel Dagmar | Hotel, restaurant og vinotek | Ribe
Huset Appel | Vin, spiritus og delikatesser fra hele verden | Tarm
Jakobi Vin | Især italiensk vin - samt vin fra Bulgarien og Rumænien | Skanderborg
Kulturvin | Fransk vin - især fra Alsace | Møgeltønder
La Cave | Vin fra Europa - især fra Frankrig | Silkeborg
Liber Vin | Vin fra hele verden | Randers
Nordjysk Vinimport | Portugisisk vin og delikatesser | Sæby
Piemonte Vinimport | Vin fra Piemonte | Aarhus og København
PRAN VINIMPORT | Vin, spiritus og delikatesser fra hele verden | Aarhus
Rossello Vini | Vinpoducent fra Piemonte i Italien
Rotweiss Vinimport | Vin fra Tyskland, Østrig og Luxembourg | Kolding
Scandinavian Wine & Chocolate | Vin, chokolade og specialiteter fra hele verden | Esbjerg
SmiDt VinE | Rødvin fra Montsant i Spanien og hvidvin fra Mosel | Svendborg
SobreSol | Vin fra hele verden - især fra Spanien | Skanderborg
Syd Afrika Vinimport | Sydafrikansk vin | Fredericia
The Wine Tree | Australsk vin og sødlig Pineau des Charentes fra Cognac | Bjæverskov
VINERIET - franske fornemmelser | Vin og delikatesser fra Frankrig samt tjekkisk vin | Aarhus

Vinkrogen | Vin fra hele verden | Silkeborg
Youandwine A/S | Vin fra Europa - og gin | Aabybro

 ANDRE UDSTILLERE 


Guns N´Gourmet | Jagtrestaurant og events | Øster Lindet
Jernved Mejeri | Diverse oste | Ribe
Wintherriet | Udendørs madakademi | Vester Nebel

Ribe Vinfestival | www.ribevinfestival.dk | E-mail: ribevinfestival@ribevinfestival.dk 
Klik her for at få dit eget GoMINIsite